Simple but gorgeous. Trabzon-Turkey [1536x2048] (i.redd.it) بری اینجا بی خیال دنیا شی

Simple but gorgeous. Trabzon-Turkey
(i.redd.it)

بری اینجا بی خیال دنیا شی

عکس بسیار زیبایی از کلبه ای با چشم انداز بسیار زیبا و منحصر به فرد در ترابزون ترکیه

ترابزون یا ترابوزان یا طرابوزان (به ترکی استانبولی: Trabzon) شهری است در کشور ترکیه که در کنار دریای سیاه قرار دارد. این شهر مرکز استان ترابزون است.

ترابوزان بر راه تجاری تاریخی ابریشم میان استانبول و تبریز قرار دارد و سال‌ها مرکز تجاری بین‌المللی مهم این منطقه بوده است.

شهر ترابزون بیشتر به‌دلیل تیم فوتبال باشگاه ورزشی ترابزون سپور در ترکیه و جهان معروف است.

نام

نام ترکی ترابزون است. به صورت تاریخی Trebizond, Trapezund, Tribisonde و Trapezus میباشد. این نام در لاتین به شکل Trapezus است که از یونانی باستان و نام Τραπεζοῦς (تراپزوس) که نخستین نام این شهر بوده است گرفته شده.این واژه در یونانی به معنی جدول است.که در زبان یونانی پنتوس و یونانی مدرن به شکل Τραπεζούντα (تراپزوندا) درآمده است.در ترکی عثمانی و فارسی به شکل طربزون نوشته شده است.در طی دوره عثمانی طارا بوزان نیز بکار رفته است.برخی جغرافی دانان غربی نیز از این نام بجای نام لاتین Trebizond(ترابیزوند) استفاده کرده اند.

مردم

پس زمینه‌های کنونی مردم ترابزون عمدتاً ترکی است.[۵][۶]درصدی از چرکیس‌های مهاجر نیز وجود دارند.[۷]همچنین گروه‌های کوچکی از لازها ، یونانی‌های مسلمان و ارامنه همشین نیز در این شهر حضور دارند.[۵][۸] Local Turks are mostly of Chepni Turkmen origin.[۹]ترک‌های محلی اصالتاً از ترکمن‌های چپنی هستند.زبان اصلی این گروه‌های قومی ترکی می‌باشد.مهاجرین تازه که پس از فروپاشی شوروی به این شهر آمده اند عمدتاً روس و اکراینی و قفقازی‌تباران (عمدتاً گرجستانی) هستند.در این شهر مغازه‌ها و مکان‌هایی به زبان روسی را می‌توان یافت.

سانحه هواپیما که چندی پیش در ترابزون اتفاق افتاد

ویدئوی دیگری از زیبایی های ترابزون ترکیه

Categories:   Picture

Comments

Sorry, comments are closed for this item.